Elementalis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prijava

Pozabil/a sem geslo

Latest topics
» Čvek
Klopce v parku Icon_minitime1Sre Jul 25, 2012 10:01 am by Andossar

» Oglaševanje
Klopce v parku Icon_minitime1Ned Mar 04, 2012 10:47 pm by Ignis

» Ekvinokcij
Klopce v parku Icon_minitime1Sob Mar 03, 2012 9:26 am by Madeira

» Katarza
Klopce v parku Icon_minitime1Čet Feb 02, 2012 6:08 pm by Ethelena

» Odsotnosti
Klopce v parku Icon_minitime1Ned Jan 29, 2012 9:09 am by Altus

» Opisi
Klopce v parku Icon_minitime1Tor Jan 24, 2012 8:50 pm by Ethelena

» RPG klepet
Klopce v parku Icon_minitime1Pet Jan 13, 2012 8:34 pm by Venyx

» Banner kovačnica.*
Klopce v parku Icon_minitime1Sob Dec 31, 2011 10:18 pm by Madeira

» Vprašanja
Klopce v parku Icon_minitime1Sre Nov 30, 2011 11:29 am by Altus

Vodje
Altus

Ignis


Jinx


Cian
Pisec meseca
Tukaj se bo nahajal avatar izbranega pisca meseca

Klopce v parku

3 posters

Go down

Klopce v parku Empty Klopce v parku

Objavlja by Altus Pet Jan 21, 2011 12:08 pm

Kot v vsakem spodobnem parku se tudi na zelenih površinah našega mesta nahaja lepo število umetelno izdelanih klopc, na katerih lahko kramljate s prijatelji, ližete sladoled, berete knjige, opazujete živali, se spogledujete z neznanci...
Altus
Altus
Gospodar Zemlje
Gospodar Zemlje

Število prispevkov : 617
Join date : 16/07/2010
Age : 32
Kraj : Zemlja, duh! :P

http://kotorlegends.ultimaterpg.net

Nazaj na vrh Go down

Klopce v parku Empty Re: Klopce v parku

Objavlja by Ixchell Čet Avg 25, 2011 5:48 pm

Ixchell se je spokojno sprehaja po prostranem parku Elementalisa. Bil je odličen dan za sprehod, nebo je bilo jasno le tu in tam je počasi potoval kakšen puhast bel oblaček, vetrc je pihljal tako nežno, da ga skoraj ni bilo čutiti in toplo poletno sonce je pripekalo, za koga celo preveč, a Ixchell je v skladu s svojim elementom oboževala vročino. Po kratkem pohajkovanju se je odločila, da se bo nastanila na eni imed prenekaterih klopi v parku. Izbrala je tako, ki se je nahajali blizu plitke kotanje z vodo od katere se je odbijala sončna svetloba. Zasedla je celotno klopco saj se je leže udobno namestila nanjo. Na hrbtu je nekaj časa opasovala listje, ki se je v nežnem pišu komajda premikalo ter poslušala žvrgolenje prenekaterih ptic. To spokojno okolje jo je uspavalo in kaj kmalu je zdrsnila v plitek dremež.

[Andossar.]


Nazadnje urejal/a Ixchell Sob Avg 27, 2011 3:09 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Ixchell
Ixchell
Začetnica
Začetnica

Število prispevkov : 154
Join date : 01/07/2010

Nazaj na vrh Go down

Klopce v parku Empty Re: Klopce v parku

Objavlja by Andossar Čet Avg 25, 2011 7:22 pm

Počasi je korakal po eni izmed mnogih stez, ki so prepredale park in zamišljeno zrl predse. Palica, ki jo je uporabljal pri hoji, je imela dvojni pomen. Prvič je utrjevala njegov videz gospoda, drugič pa je blažila bolečine, ki ji je začutil vsakokrat, ko je z levo nogo stopil naprej. Astarion mu je brez dvoma hudo poškodoval koleno, morebiti celo zlomil kakšno kost, a Andossar je zdaj imel svojega dvornega norčka, ki mu je pomagal prebroditi to krizo. Koleno je premazal z nenavadno zeljo, ki je bila osvežujoča in bolečina se je nedolgo zatem zmanjšala. A koleno ni bilo edina stvar, s katero ga je zaznamoval ognjeni hudič. Opekline na rokah so se mu še poznale, koža ga je precej pekla, zato je po novem nosil rokavice, ki so se barvno ujemale s plaščem, pa še k njegovi gosposki opravi so ustrezale.
Na mestu, kjer se je potka razdelila, je dvignil pogled in z očmi preletel okolico. Leva potka je vodila med gosta drevesa, desna pa je zavijala na bolj goli teren, posejan s klopmi. Na najbližji je ležalo dekle, ki ga Andossar še ni srečal, a po videzu sodeč je morala biti enako stara, kot vse tiste mladenke z festivala. Tiho se ji je približal in obstal nedaleč stran od njene klopi, tako da je bila ona z glavo obrnjena proti njegovi smeri. "Pozdravljeni, mlada gospa. Uživate v tej prelepi zelenini?" Prijazno se ji je nasmehnil in obe roki naslonil na železni glavič dolge palice, ki mu je segala malo višje od pasu. "Prekrasen park, samo vreme je za moj okus nekoliko pretoplo." Pogledal je proti nebu, posutim z komaj nekaj oblački, nakar se je približal dekletu in napravil rahel priklon. "Andossar. In s kom imam čast govoriti?" Njegov ton glasu se je povsem razlikoval od običajnega. Če bi bilo v njem nekoč zaznavati osvajanje, zdaj ni bilo drugega, kot spoštljivost in dvorljivost.
Andossar
Andossar
Začetnik
Začetnik

Število prispevkov : 64
Join date : 30/06/2011

Nazaj na vrh Go down

Klopce v parku Empty Re: Klopce v parku

Objavlja by Ixchell Čet Avg 25, 2011 8:28 pm

V zaspanem dremežu svoje okolice Ixchell ni spremljala niti s sluhom, tako da ni zaznala prisotnosti vsekakor uglajenega gospoda, ki se ji je približal tiho kakor mačka. Kaj kmalu je do nje priplaval navidez prijazen pozdrav, ki pa je Ixchell tako presenetil, da je planila pokonci in se pri tem mimogrede še z glavo dobro udarila ob naslonjalo klopce, da se ji je za nekaj trenutkov zvrtelo.
"Mnja, sem kar uživala do nedavnega in z vremenom ni čisto nič narobe. Prav krasno je," je zajedljivo odgovorila obiskovalcu in se šele sedaj obrnila, da bi ugotovila kdo jo je nagovoril. Kar je videla predseboj jo je nemalo presenetilo in na obrazu se ji je izrisal presenečen izraz. Gospoda malo že čez srednja leta, v dolgem črnem plašču z rokavicami in palico res ni pričakovala. Kaj kmalu je njeno osuplost zamenjala radovednost in prisluhnila je kako se je Andossar predstavil ter priklonil. Ni bila navajena takih vljudnih besed, pa tudi priklonov ne zato se ji je zdel osebek prednjo izjemno zanimiv. Tudi sama se mu je rahlo priklonila, a kar sede na klopci in se predstavila: "Moje ime je Ixchell in dragi moj gospod prav gotovo vam mora biti vroče v tejle vaši opravi, razen če ne obvladujete ognja. Menda so ognjenci precej vzdržljivi ko se gre za vročino, a kateri element obvladujete žal ne morem ugotoviti le iz vašega izgleda. In kaj vas je pripeljalo v ta parkec na ta po vašem pretopli dan?" Odmaknila se je malo vstran, da bi Andossar imel kaj več prostora na voljo za sesti in si z zanimanjem ogledovala njegovo palico. "Bi lahko videla vašo palico? Vau, že res dolgo nisem videla gospodov, ki se potikajo s palicami po mestu. Ampak palice so mi všeč. No mi delujete kakor eden tistih stare šole. Čeprav se mi obleka zdi rahlo neprimerna, no edinole če nimate kakšnih skritih šarmskih namenov," se mu je zarežala in opazovala njegov odziv.
Ixchell
Ixchell
Začetnica
Začetnica

Število prispevkov : 154
Join date : 01/07/2010

Nazaj na vrh Go down

Klopce v parku Empty Re: Klopce v parku

Objavlja by Andossar Pet Avg 26, 2011 10:39 am

"Ah ne, ljubo dekle, sam ne obvladujem ničesar elementarnega. Materialno si lahko privoščim marsikaj, a pri uporabljaju elementov sem povsem na dnu." Počasi se je premaknil naprej in sedel na ponujeno mesto, ob čemer se je koleno spet oglasilo. Kadar je hodil po ravnem, je še šlo, a če je spremenil svoj položaj in preveč upognil koleno, je malodane zajavkal. Na srečo se mu je tokrat uspelo premagati, tako da ni z ničemer nakazal na svojo poškodbo. Ixchell se je zdelo živahno in razigrano dekle, skratka nedolžno in neizkušeno.
"Kaj me je pripeljalo v park? Dobro vprašanje." Nasmehnil se je in svoj hrbet naslonil na lesene deske, da mu je postalo nekoliko bolj udobno. Palico je naslonil ob klop in roke prekrižal na trebuhu. "Pred kratkim sem se vselil v staro graščino na obrobju mesta, a žal je v preveč zanikrnem stanju, da bi se v njej dolgo zadrževal. Zaželel sem si sprehoda po Elementalisu, občudovanja njegovih lepot in kateri kraj je lepši za to, kot park? O mestu sem še pred prihodom slišal marsikaj lepega, a slišati in verjeti, je nekaj povsem različnega. Zdaj pa verjamem" je stišal glas, ko je njegov pogled potoval med drevjem in zeleno travo, ki ju je obdajala. V parku je bilo precej tiho, slišalo se je šumenje vetra v zgornjih vejah in tiho žuborenje potoka nekje v daljavi, medtem ko so človeški glasovi bili silno redki. Ko je omenila palico, jo je sprva rahlo presenečeno pogledal, kmalu pa so se mu ustnice oblikovale v nasmešek. "Seveda Ixchell, samo ne pobegni mi z njo, ker bom potem do smrti na tej klopi. Palice imajo več namenov, ne zgolj okrasnega." Segel je po zlatem glaviču, oblikovanem v podobo velike orlove glave in palico podal svoji sogovornici. Če bi vedela, kako je palico v resnici dobil, bi njena "všečnost" nedvomno izhlapela, a tako ni obstajalo nobene bojazni. Videti je bila čisto nova in najbrž je tudi bila, a Andossarja to pač ni zanimalo. "Drugače niti ne morem delovati, če sem sam star. A tudi stara šola je imela svoje čare, ki dandanes primanjkujejo." Pogladil se je po svoji dolgi obleki, ki jo je dobil na nenavadno podoben način, kot palico. "Neprimerna? Zakaj pa bi bila neprimerna? Ixchel, Ixchel, ne me žalit." Naredil je narejeno užaljen glas, a se je v njegovih očeh videlo, da se šali. "Kupil sem jo pri najfinejšem trgovcu v južnih deželah, res pa je, da je precej nepraktična. Toda za lepoto je potrebni potrpeti." Pomežiknil ji je in se presedel, tako da je zdaj bolečo nogo iztegnil. "Bi si želeli videti še eno reč stare šole, ki sem jo kupil med svojim potovanjem?" Posegel je pod plašč in iz spodnjega žepa potegnil majhno rdečkasto škatlico, ki so jo krasile zlate krivulje. Z odprto dlanjo jo je ponudil dekletu, pri tem pa se je skrivnostno nasmihal.

(zdaj pa je na tebi, da poveš, kaj je znotraj Wink )
Andossar
Andossar
Začetnik
Začetnik

Število prispevkov : 64
Join date : 30/06/2011

Nazaj na vrh Go down

Klopce v parku Empty Re: Klopce v parku

Objavlja by Ixchell Sob Avg 27, 2011 3:58 pm

Ixchell ga je postrani pogledala, ko je dejal da ne obvladuje nobenega elementa.
"No, moj gospod, to se mi zdi izjemno malo verjetno. Le redki v Elementalisu ne obvladujejo elementa. Gotovo znate vsaj kakšno malenkost," mu je delaja odkrito kakor vedno, ko je opazovala žuborečo vodo v bližnjem tolmunčku. "Ja, to se pa moram strinjati z vami. Parki so gotovo najlepši del tega magičnega mesta. Podeželje mi je precej blizu, tako da se v tej neskončni zeleni počutim nadvse domače. Kakor kakšni obvladovalci zemlje," se je zasmejala in s tem razkrila, da ona vsekakor ne obvladuje zemlje. Ixchell tisti trenutek ni bilo preveč mar kaj razkrije in kaj ne, kljub temu da Andossarja, ni poznala razen po imenu. Naravno je veliko govorila in mimogrede razkrila kaj o sebi, čeravno običajno ni razglašala kateri element obvladuje, saj se ji je zdelo da ji lahko to prinese prednost v bitki. Glede ostalih stvari pa je bila o sebi bolj ali manj odprta knjiga. Andossarjevim lažem je gladko verjela, a jim prav posebnega pomena ni namenila, bila je le vesela, da ima nekoga zanimivega za klepetati.
"Res? Imate težave z nogami? Tega pa ne bi rekla, delujete mi kar krepak mož, pa tudi ko ste prišli mi niste delovali preveč okorni, no vsaj tisto kar sem uspela videti. Sem mislila, da palica bolj dopolnjuje vašo podobo kot kaj drugega," je lahkotno dejala, ko je od temenca prejela hodilno palico, ki si jo je z zanimanjem ogledovala. Ixchell je z roko drsela po gladkem v črno pobarvanem lesu, ki je bil odlično ohranjen. Posebno pozorno si je ogledala zlat glavič, ki je upodabljal orlovo glavo - ta je bil lepo oblikovan in je bil Ixchell zelo všeč. Ko si je palico ogledala je vstala, jo zavrtela med prsti kakor mažoretka, vrgla v zrak, jo ulovila ter jo z glavičem naprej ponudila svojemu sogovorniku. Nato se je ognjenka razigrano ulegla nazaj na klop, tako da je s hrbtom ležala na njej, noge je vrgla čez naslonjalo, glava pa ji je bingljala blizu tlem. No, to vsekakor ni bila poza, ki bila primerna ali vljudna, ko se pogovarjaš z nekom starejšim od sebe, a Ixchell ni zanimalo preveč. Bila je pač razigrana in zadrte vljudnostne fraze ali poze nekako niso bila njena stvar.
"No, saj ni bilo mišljeno kakor žalitev. Dan danes enostavno ne vidiš veliko oseb, ki so tako opravljeni kakor vi. Mislim, da takle elegantno-gosposki videz bolj ali manj izginil iz naše družbe, se vam ne zdi? Ampak če vam lepota in urejen videz toliko pomenita, vas čisto razumem," mu je odvrnila, ko je ujela pomežik. Z smehljajem na ustnicah je napol zaprla oči in se predajala prijetnemu občutku, ko je lahna sapica božala njeno vročo kožo.

Ko ji je ponudil, da bi ji pokazal še nekaj starega je Ixchell hipoma poskočila in sedla nazaj kakor bi se spodobilo. Kakor njen oče se je tudi sama navduševala nad starinskimi stvarmi, tako da je z zanimanjem pričakovala kaj ji ima Andossar pokazati. Ko je porit njej iztegnil lepo okrašeno majhno rdečo šatuljo, ga je Ixchell sumičavo premerila. Ni bila čisto prepričana, koliko je pametno odpreti škatljico, ko se ti niti malo ni sanjalo kaj naj bi notri bilo, sploh pa ne od nekega tujca. Ampak radovednost jo je hitro premagala, zato je pač segla po šatuljici in previdno, da ji ne bi skočilo kaj v nos, odprla pokrov. Na škatlice žametni rdeči blazinici je ležala majhna, a prelepa zlata ura na dolgi tanki verižici. Rjavolaska jo je z občudovanjem povlekla za vrvico in jo vzela iz škatlice ter občudovala uro, ki je nihala v zraku. Ta majhna žepna ura je imela okrasje v obliki pokrovčka, razne vijuge in ploskve, ki so spominjale na dim in ko je dobro pogledala je Ixchell ugotovila, da vidi podobo lobanje skrito med ostali okras. Dvignila je pokrovček, da je lahko jasno videla številke, ki so bile umetelno izpisane ter črtice, ki so ponazarjale vsako sekundo.
"Prelepa ura," je začarano dejala, "na potovanju ste jo kupili pravite? Zgleda, da ste veliko prepotovali v svojem življenju. Imate doma veliko predmetov kot je tale?" Z začudenjem in občudovanjem je pogledala Andossarja. Le kdo je ta gospod, uglajen in lepo oblečen? Kramlja z menoj, a me nikoli ni še videl. Kaže mi predmete, ki bi si jih veliko ljudi želelo, a me sploh ne pozna. Kaj želi od mene? so se misli vrtinčile v Ixchellini glavi. Odločila se je, da se bo poskušala pozanimati kdo je ta gospod.
"Pravite, da niste dolgo v Elementalisu. Pa imate tukaj kakšne sorodnike ali prijatelje? Ste spoznali veliko ljudi? Vas je mesto tako očaralo, da ne razmišljate več o potovanjih ali je tudi to le eno vaših postankov?" je zanimalo mladenko, saj je želela ugotoviti čimveč stvari o njem.
Ixchell
Ixchell
Začetnica
Začetnica

Število prispevkov : 154
Join date : 01/07/2010

Nazaj na vrh Go down

Klopce v parku Empty Re: Klopce v parku

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu